Ciekawe linki

https://www.ksiaznica.szczecin.pl/

Książnica Pomorska im. Stanisława Staszica w Szczecinie – instytucja kultury Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego, centralna biblioteka regionu Pomorza Zachodniego, wojewódzka biblioteka publiczna o statusie naukowym, jedna z największych w Polsce. Jej siedziba mieści się przy ulicy Podgórnej w Szczecinie.

https://bn.org.pl/

Biblioteka Narodowa – polska biblioteka narodowa w Warszawie, znajdująca się przy alei Niepodległości 213 na Polu Mokotowskim, w dzielnicy Ochota. Jedna z najstarszych instytucji kultury w Polsce, działająca w latach 1747–1795 jako Biblioteka Załuskich, reaktywowana w 1928.

http://www.mkidn.gov.pl/

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego – urząd administracji rządowej w Polsce, obsługujący Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, obecnie właściwego do spraw jednego działu administracji rządowej – kultura i dziedzictwo narodowe. Od 1949 siedzibą ministerstwa jest pałac Potockich.

https://wolnelektury.pl/

Projekt biblioteki cyfrowej, udostępniającej swoje zasoby w otwartym Internecie. Utworzony w 2007, gromadzi lektury szkolne, które są zalecane do użytku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i dzieła klasyki literatury polskiej i światowej, które dostępne są w domenie publicznej. Współtworzony przy współpracy z Biblioteką Narodową, Biblioteką Śląską i Biblioteką Elbląską, pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.

http://www.sbp.pl/

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, SBP – ogólnopolska organizacja pozarządowa o charakterze naukowym i zawodowym środowiska bibliotekarskiego

http://www.bibliotekakamien.pl/

W Wypożyczalni dla Dorosłych czytelnicy znajdą literaturę piękną polską i obcą, literaturę niemieckojęzyczną, literaturę popularno-naukową z wszystkich dziedzin wiedzy, lektury dla uczniów szkół średnich. Pomagamy w doborze literatury dla indywidualnego czytelnika oraz udzielamy pomocy przy korzystaniu z księgozbioru. Uwagi czytelników są brane po uwagę przy zakupie nowości, w miarę możliwości staramy się, aby nasz księgozbiór wzbogacał się o najbardziej poszukiwane pozycje.

szukamksiążki.pl

Wyszukiwarka wśród 21 328 932 książek w 2285 bibliotekach! Dane pochodzą z bibliotek korzystających z systemu katalogowego MAK+, którego twórcą jest Instytut Książki