Bohaterkami książek Pani Agaty są kobiety, przede wszystkim siostry zakonne, o których podręczniki historii milczą, mimo, że ich losy zostały ściśle powiązane z zakończonymi oraz trwającymi wojnami. O tych cichych bohaterkach czyniących dobro w najtrudniejszych czasach oraz o swojej drodze do odnalezienia ich historii opowiadała autorka. Szczególnie poruszająca była opowieść o ukraińskich zakonnicach, bohaterkach wydanej niedawno książki „Siostry nadziei”. Siostry nie wyjechały z terenów zaatakowanych przez Rosję, ale zostały, aby pomagać najsłabszym, wykluczonym ofiarom wojny, które nie były w stanie opuścić terenów Ukrainy.
W trakcie spotkania można było nabyć książki Pani Agaty, które autorka podpisała po zakończonym spotkaniu. Spotkanie poprowadził ks. Marcin Miczkuła. Dziękujemy za Waszą obecność i zaangażowanie i zapraszamy na fotorelację.

 

 

.