W projekcie bierze udział młodzież z Ukrainy, ze szkoły w Łanowcach oraz młodzież ze szkół podstawowych w naszej gminie: Wolina, Koniewa, Troszyna i Dargobądza. Podczas wspólnych zajęć i warsztatów poznajemy to co nas łączy, sięgamy do korzeni, do Prasłowian. Wspólnie tworzymy prace plastyczne, dzięki którym stworzymy polsko-ukraiński kalendarz na 2022 rok.

24 sierpnia przypada Święto Niepodległości Ukrainy. Tego roku obchody były szczególne, ponieważ 30 lat temu Ukraina stała się niepodległa. Z tej okazji, że tego dnia gościliśmy młodzież z Ukrainy wraz z nimi obchodziliśmy to szczególne święto. Ks. Rusłan Marciszak tego dnia sprawował Mszę św. w intencji Ukrainy w wolińskiej kolegiacie. Na modlitwę przybył konsul honorowy Ukrainy Henryk Kołodziej, władze miasta na czele z burmistrz Ewą Grzybowską, dyrektorzy szkół, dyrektor biblioteki, nauczyciele oraz licznie zebrani wolinianie. Po Mszy św. młodzież ukraińska przygotowała montaż słowno-muzyczny upamiętniający doniosłą rocznicę odzyskania przez Ukrainę niepodległości. Po Eucharystii słowa wdzięczności i pozdrowień skierowali do zebranych: konsul honorowy Ukrainy Henryk Kołodziej, burmistrz Wolina Ewa Grzybowska oraz ks. Rusłan Marciszak. Na ręce konsula Ukrainy przedstawiciele grupy polskiej złożyli kartki jubileuszowe z życzeniami uczestników projektu oraz mieszkańców Wolina z okazji 30 rocznicy odzyskania przez Ukrainę niepodległości. Na koniec świętowania nie zabrakło również wspólnej fotografii.

Młodzież w Wolinie będzie do soboty, zatem jeszcze wiele wrażeń przed nami.

DSC 9393DSC 9398DSC 9472DSC 9512DSC 9532DSC 9572DSC 9630DSC 9699