Drodzy czytelnicy w tym tygodniu pragniemy Was zaprosić do biblioteki na cykl spotkań pt. "Bliżej literatury". W środę dr Jacek Konik z Muzeum Getta Warszawskiego będzie mówił o Krzysztofie Kamilu Baczyńskim,w czwartek prof. Piotr Salwa o Dantem i jego wpływie na kulturę polską, natomiastw piątek ks. prof. Grzegorz Wejman o „Zapiskach więziennych” kard. Wyszyńskiego.


W sobotę w południe przy bibliotece organizowane jest Ognisko z Lemem. W niedzielę 12 grudnia nastąpi odsłonięcie tablicy poświęconej Cyprianowi Kamilowi Norwidowi w 200 rocznicę jego urodzin oraz koncert „Wolin Norwidowi” przygotowany przez uczniów szkół z naszej gminy. Przedsięwzięcie jest realizowane dzięki dofinansowaniu z Fundacji PZU.


A już jutro 7 grudnia, na zakończenie Roku św. Józefa, tuż po Mszy św. o godz. 17:00 zostaną rozdane nagrody w prowadzonym przez nas wraz z naszą Parafią konkursie „Moja przygoda z tatą”. Przewodniczącym jury była pani Ewa Stadtmüller, znana polska poetka i pisarka, autorka wielu książek dla dzieci i młodzieży.

plakat