Drodzy Czytelnicy,
Z radością informujemy, że od dziś Czytelnicy zapisani do naszej biblioteki (również w filiach) mają możliwość bezpłatnego korzystania z platformy LEGIMI. Jest to baza ponad 160 000 ebooków i audiobooków, z których skorzystacie poprzez aplikację LEGIMI dostępną na czytniki ebooków, smartfony, tablety i komputery.

Aby otrzymać dostęp do książek musisz być zarejestrowany w naszej bibliotece. Następnie pobierz kod, który otrzymasz:
• podczas osobistej wizyty w bibliotece w Wolinie
• wysyłając maila na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. podając numer karty czytelnika
• telefonicznie pod numerem 91 32 61 159
Otrzymany kod aktywujesz na stronie https://www.legimi.pl/zachodniopomorskie/
Jeden kod umożliwia korzystanie z Legimi na dwóch urządzeniach różnego typu jednocześnie.

Drodzy Czytelnicy!
Od grudnia 2022 roku wolińska biblioteka umożliwia swoim czytelnikom darmowy dostęp do ebooków oraz audiobooków z opcją synchrobooków w serwisie Legimi, oferującym ok. 160 000 tytułów.

ZASADY KORZYSTANIA Z DOSTĘPU DO LEGIMI:
1. Darmowy dostęp do zbiorów e-booków w serwisie LEGIMI mają Czytelnicy zarejestrowani w Publicznej Bibliotece Gminy Wolin oraz jej filach. Warunkiem jest posiadanie konta nieobciążonego żadnymi zaległościami.
2. Biblioteka dysponuje ograniczoną liczą kodów na każdy miesiąc. Liczy się kolejność zgłoszeń.
3. Kody wydawane są od 1 roboczego dnia miesiąca (jeżeli 1 dzień miesiąca przypada w sobotę, kody wydawane są od poniedziałku) podczas:
• osobistej wizyty w siedzibie Biblioteki Publicznej Gminy Wolin w Wolinie
• poprzez pocztę elektroniczną: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
• w wiadomości należy podać: imię i nazwisko oraz numer karty bibliotecznej
• nie będą brane pod uwagę maile z prośbą o więcej niż jeden kod
• po pomyślnym zweryfikowaniu konta – kod zostanie wysłany
• brak odpowiedzi na maila jest równoznaczny z brakiem dostępności kodu
6. Obowiązuje zasada: jedno konto czytelnicze – jeden kod.
7. Jeden kod uprawnia do korzystania z oferty Legimi na dwóch urządzeniach różnego typu jednocześnie.
8. Odebrany kod dostępu aktywujemy na stronie internetowej https://www.legimi.pl/zachodniopomorskie/
9. Kod jest aktywny przez 30 dni licząc od momentu aktywowania.
10. Czytelnik, który nie aktywuje otrzymanego kodu, ma blokadę na wydanie kodu w następnym miesiącu.

NAJCZĘSTSZE PYTANIA
1. Jak założyć konto i gdzie wpisać otrzymany kod?
• należy wejść na stronę https://www.legimi.pl/zachodniopomorskie/, wpisać kod aktywacyjny otrzymany w bibliotece, a następnie założyć konto w serwisie lub zalogować się na już istniejące
• aby rozpocząć korzystanie z bazy na urządzeniu mobilnym, należy pobrać bezpłatną aplikację Legimi
• następnie należy zalogować się na swoje konto na urządzeniu mobilnym

2. Jaki jest limit wypożyczeń dla czytelnika?
• każdy czytelnik wypożyczyć może dowolną liczbę książek.

3. Na jakich urządzeniach mogę czytać wypożyczone e-booki?
• aplikacja dostępna jest na smartfony i tablety z iOSem (iPhone oraz iPad) i Androidem. Z aplikacji można również korzystać na urządzeniach z Windowsem 8/10 (tablety i komputery) oraz na certyfikowanych czytnikach.
• odsłuch audiobooków dostępny jest w aplikacji mobilnej (Android, iOS)
• dostępna jest również aplikacja na wybrane modele czytników Kindle.