Po zgonach w niewyjaśnionych okolicznościach młodych kobiet w Iranie młodzież na całym świecie solidaryzuje się kobietami w Iranie, jako wyraz dezaprobaty do takich zachowań. W grudniu młodzież zrzeszona w ruchu „The Economy of Francesco” przeprowadziła ogólnoświatowy maraton czytania opowieści Szeherezady z „Księgi tysiąca i jednej nocy” w geście solidarności z kobietami z Iranu.

W tę inicjatywę wpisała się również wolińska młodzież, która uczęszcza do Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bolesława Krzywoustego oraz Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Wolinie i Technikum Ekonomicznego im. Rtm. Witolda Pileckiego w Szczecinie. Julia, Marta, Filip i Stanisław nagrali słuchowisko „Opowiadanie o myszy i łasicy” z „Księgi tysiąca i jednej nocy”. Ilustrację do audycji wykonał Wojtek. W ramach wolińskiej akcji „Solidarni z Narodem Irańskim” została wydana pocztówka z ilustracją oraz kodem QR odnoszącym do słuchowiska. Serdecznie dziękujemy uczniom i rodzicom przy współpracy Gminy Wolin i Biblioteki Publicznej Gminy Wolin.

Kartka Baśnie 1001 nocy2