Nasza biblioteka po raz kolejny bierze udział w kampanii społecznej Mała książka - wielki człowiek, realizowanej przez Instytut Książki.
Każde dziecko w wieku przedszkolnym (3-6 lat), urodzone w latach 2016-2019, które przyjdzie do naszej biblioteki lub jej filii, otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start. 🙂
Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny dla dzieci i ich rodziców i dotyczy zarówno obecnych jak i nowych czytelników. Zapraszamy!
📖📚📙📚📕📚📘📚📖🙂😍
„Mała Książka – Wielki Człowiek” to projekt, w którym zachęcamy wszystkie przedszkolaki z rodzicami do odwiedzania naszej biblioteki i do odbierania upominków🎁. Każdy przedszkolak, który przyjdzie do biblioteki i zostanie naszym małym czytelnikiem, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej 📘książeczkę dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka📖 oraz Kartę Małego Czytelnika 💳, która służyć będzie do zbierania naklejek 😁. Następnie za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem choćby jednej książeczki mały czytelnik otrzyma kolorową naklejkę, a po zebraniu 10 uhonorowany zostanie specjalnym imiennym Dyplomem Małego Czytelnika📜, potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.
Rodzice natomiast otrzymają broszurę informacyjną przypominającą o ważnej roli czytania w rozwoju dziecka oraz o korzyściach wynikających z częstego odwiedzania
Akcja Mała książka - wielki człowiek została dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa.

327530940 742505040413446 4467424687207126719 n