Burmistrz Wolina wraz z Biblioteką Publiczną zaprasza wszystkich na piknik patriotyczny w ramach obchodów święta Konstytucji 3 Maja.

Piknik odbędzie się 3 maja 2022 r. od godziny 13:30 do 16:00 na Błoniach nad Dziwną. W tym roku w szczególny sposób pragniemy podkreślić wagę tego wydarzenia, podejmując próbę pobicia Rekordu Polski w kategorii największej ilości osób jednocześnie tańczących poloneza.

Podczas pikniku obędzie się kiermasz ciast przygotowanych przez rady rodziców ze szkół gminy Wolin oraz przetworów sołeckich. O godzinie 15:00 odbędzie się koncert zespołu jazzowego „Kawuś Music Project”.

Aby podjąć próbę pobicia rekordu muszą być spełnione odpowiednie warunki. Przede wszystkim, wszystkie osoby muszą znać układ, polonez musi być wykonany w rytmie ¾, a ruchy muszą być zsynchronizowane. Taniec musi trwać przez co najmniej 5 minut. Ponadto, taniec musi zostać wykonany w schludnym stroju ( długie spodnie, brak odzieży typowo sportowej np. spodnie dresowe). Dodatkowo, wszystkie osoby, które zechcą uczestniczyć w tańcu otrzymają od organizatorów kokardę w barwach narodowych.

Specjalnie na próbę pobicia rekordu, choreografię układu tanecznego przygotowała pani Anna Zjawińska TKS JANTAR Wolin, Międzyzdroje.

Wytańcz z nami Rekord Polski. Zapraszamy serdecznie! Wydarzenie odbędzie się przy wsparciu finansowym Fundacji PZU.

 

REGULAMIN KONKURSU

 

plakat nowy maly

 

 

 

 GALERIA ZDJĘĆ